Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входа

Логін:
Пароль:

Поиск

Календар

«  Травень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031


 

Музей волинської ікони

 

Мій профіль | Реєстрація | Вхід
» 2018 » Травень » 17
Додати новину

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ікона "Вознесіння"

Початок XVIIІ ст.

Дерево. левкас, темпера

Походить з Покровської церкви с.Пірванче Горохівського райо
Свято Вознесіння встановлено у перші роки християнства, але аж до IV ст. воно відзначалося разом із святом П’ятидесятниці. Лише з початку V ст. свято отримало самостійний статус, як одне з дванадесятих свят. Воно є перехідним, т. т. відзначається церквою на сороковий день після свята Пасхи і припадає на різні дні календаря. Головним повчальним моментом Вознесіння Господнього є те, що Спаситель протягом сорока днів після смерті лишався на землі, являвся своїм учням і говорив їм про Царство Боже, тим самим готуючи їх до проповідницької діяльності у майбутньому.
Волинський іконописець живописно передає на іконі слова Святого письма, наповнюючи образ яскравістю та емоційністю. У центрі композиції – Елеонська гора, над якою ніби парить у хмарах Ісус Христос, підтверджуючи слова книги «Діяння святих апостолів»: «… Він вознісся над їхніми очима, і хмара взяла Його з очей їхніх». Хмари навколо постаті Спаса утворюють ніби напівмандорлу, як символ Божественної слави Сина Божого. Не випадково Спас зображений у червоній багряниці, яка символізує його людську сутність, пролиту за людей кров, жертовність і мучеництво. Обабіч зеленої гори Елеон розміщені апостоли. Серед молодих і літніх чоловіків на передньому плані зображена Богородиця, яка стоїть навколішки, протягуючи руки вгору. Погляди і жести персонажів звернені до Спаса. Лики персонажів вохристої карнації з підрум’яною, чітко промальовані чорні брови, круглі очі, червоні вуста. Своєрідною ланкою, що поєднує небо і землю, божественний і людський світ, на іконі виступають два ангели на хмарах, які руками вказують на Христа, споглядаючи присутніх на землі. Німби, символи святості, бачимо лише над головами Ісуса Христа і Богородиці, всі ж інші учасники дійства без німбів, тобто вони ще просто люди, які з часом будуть возведені до рангу святих християнської церкви за служіння людям і мученицьку смерть за віру Христову. На тлі ікони, між хмариною і пагорбом, частково зберігся напис: «ВОЗНЄСЄНІЄ».

Просмотров: 58 | Добавил: admin | Дата: 17.05.2018 | Комментарии (2)

До Міжнародного дня музеїв Музей волинської ікони отримав у дарунок сакральну картину художника Володимира Жупанюка "І сотворив Бог чудо велике", яку по завершенні персональної виставки автор вирішив передати музею.  Директор Волинського краєзнавчого музею Анатолій Силюк вручив Володимиру Жупанюку Подяку музею за довголітню плідну співпрацю, дослідження історії Волині та втілення її у живописі. 


 

 

Анатолій Силюк також  подякував за підтримку музею у збереженні сакральних творів, участь у багатьох виставкових проектах та спільних заходах митрополиту Луцькому і Волинському УПЦ КП Михаїлу.

А далі  відбулося відкриття виставки "Імена, написані на небесах", на якій з вітальним словом виступили виконуючий обов'язки міського голови Григорій Пустовіт та голова інформаційно-видавничого відділу Волинської єпархії УПЦ КП прот. Віталій Собко.

Завідувач Музею волинської ікони Тетяна Єлісєєва наголосила, що відкриття виставки відбувається у рамках програми заходів до 25-річчя музею.

Екскурсію по виставці провела автор ідеї  - провідний науковий співробітник музею Ангеліна Вигодник. Присутні, на прикладі ікон з колекції музею, познайомилися із традицією обрання дітям імен, освячених вірою.

 «Радійте тому, що імена ваші написані на небесах» (Лк. 10, 20) – сказав Ісус Христос, обравши 70 учнів і посилаючи їх на апостольске служіння. У V-VI ст. найпопулярнішими християнськими іменами були саме імена апостолів, а також, похідні від них жіночі варіанти. З появою християнства, перших мучеників та святих, віруючі родини називали дітей їхніми іменами.

На виставці представлені 22  образи XVII -XIX ст. Серед них - чоловічі патрональні ікони апостолів Петра, Павла, Іоана, святих Миколая, Георгія, Дмитрія та інш.; жіночі – Святих Варвари, Параскеви, Катерини, Єлизавети;  сімейні патрональні або ж іменні групові ікони із зображеннням вибраних святих – покровителів кожного члена сім’ї, напр. Святі Матвей та Єлизавета, Святі Яків, Наталія і Тетяна. Доповнюють експозицію сюжетні ікони «Трійця Святої Анни», «Богородиця з Антонієм і Феодосієм Печерськими», «Святі страстотерпці Борис і Гліб». Ікони демонструють творчість професійних і народних малярів Волині, наділені великою силою емоційного впливу, для них характерна внутрішня сила образів, глибина і урочистість, простота і безпосередність

 

Просмотров: 75 | Добавил: admin | Дата: 17.05.2018 | Комментарии (0)Copyright MyCorp © 2018