Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входа

Логін:
Пароль:

Поиск

Календар 

Музей волинської ікони

 

Мій профіль | Реєстрація | Вхід
Анонси


Анонси

«Різдвяні зустрічі у Музеї волинської ікони» та презентація проекту «Ікона місяця. Пам’ятка з фондосховища»
15.01.2018, 15:16

16 січня 2018 р. о 16 год. відбудуться «Різдвяні зустрічі у Музеї волинської ікони» та презентація проекту «Ікона місяця. Пам’ятка з фондосховища»,

присвяченого 25-річчю Музею волинської ікони.

Колядки і щедрівки прозвучать у виконанні молодіжного хору «Умілєніє» Свято-Пантелеймонівського храму м. Луцька.

 

26 серпня 2018 р. Музей волинської ікони відзначатиме 25-річчя діяльності. Відкриття музею стало значною подією у науковому та культурному житті Волині і всієї України. З нагоди ювілею Волинський краєзнавчий музей оголосив 2018 рік – Роком Музею волинської ікони. Передбачено проведення міжнародної наукової конференції та науково-освітніх заходів, відкриття нових виставок, видання каталогів колекції, зміцнення матеріально-технічної бази музею.

Заходи до ювілею розпочинає презентація проекту «Ікона місяця. Пам’ятка з фондосховища», який передбачає експонування щомісячно однієї пам’ятки темперного і олійного живопису з фондів музею. Завданням цього проекту є знайомство відвідувачів з пам’ятками відреставрованої частини колекції, які ніколи не експонувалися і будуть представлені вперше. Відкриває проект ікона на полотні першої половини ХІХ ст. «Святий Василій Великий» з церкви Казанської ікони Богородиці с.Буцин Старовижівського району. Ікона була привезена експедицією Волинського краєзнавчого музею 1986 р. і відреставрована у Львівській філії ННДРЦУ 2015 р. Образ відзначається традиційною іконографією святого – зображений у повний зріст в архієрейському облаченні. Дарчий напис у нижній частині ікони свідчить про те, що ікона була написана для встановлення на північних дияконських вратах.

«Різдвяні зустрічі у Музеї волинської ікони» започатковані у 2008 р. Хор Умілєніє» вперше заспівав Божественну Літургію у Свято-Пантелеймонівському храмі 3 липня 2001 року. Учасниками були учні недільної школи при Свято-Покровському храмі.. Першими керівниками колективу були Наталія Соловко, Оксана Ющик, Олена Марчук. Тривалий час хор був суто дівочим, сьогодні у ньому співають також юнаки. Нині регентом є Юлія Маслєннікова, викладач хорового диригування музичного відділу Луцького педагогічного коледжу. Учасниками хору є залюблені у духовний спів молоді люди різних професій. У репертуарі хору – давні візантійські розспіви, твори відомих композиторів-класиків Кирила Стеценка, Олександра Архангельського, Миколи Леонтовича, Павла Чеснокова, Артемія Веделя, сучасні духовні піснеспіви митрополита Іларіона Алфєєва та архімандрита Романа Підлубняка. Хор співає на богослужіннях у Свято-Пантелеймонівському храмі, у церквах і монастирях Волині, на благодійних концертах. Піснеспіви у виконанні хору звучали у Києво-Печерській Лаврі та традиційному концерті стародавніх українських колядок у Почаївській Лаврі.

 

Додав: admin |
Переглядів: 72 | Подія відбудеться: 15.02.2018
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:

Copyright MyCorp © 2018