Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входа

Логін:
Пароль:

Поиск

Календар

«  Травень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031


 

Музей волинської ікони

 

Мій профіль | Реєстрація | Вхід
» Архів новин
Додати новину

15 травня 2017 р. у Музеї волинської ікони відбулася презентація виставки «Небесне воїнство. Образи святих воїнів на волинських іконах ХVIІ-ХІX ст.». Це спільний проект музейних закладів Волині і Рівненщини – Музею волинської ікони та Державного історико-культурного заповідника м. Острога.
На виставці представлені 22 ікони ХVIІ-ХІX століть, які репрезентують традицію іконографії святих воїнів - Георгія, Михаїла, Дмитрія, Євстахія. Образи демонструють як високу майстерність авторів, так і народний іконопис. Презентацію вів директор Волинського краєзнавччого музею Анатолій Силюк. Куратори виставки - провідні наукові співробітники Музею волинської ікони Ангеліна Вигодник та Людмила Карпюк.На презентації були присутні Тетяна Гнатів, начальник управління культури Луцької міської ради, Олександр Богданов, проректор Волинської духовної семінарії з наукової роботи, священики, студенти Луцького коледжу технологій, бізнесу та права СНУ. З вітальними словами напередодні Міжнародного дня музеїв виступили -- виконуючий обов'язки Луцького міського голови, секретар міської ради Ігор Поліщук, заступник міського голови Григорій Пустовіт. Канцлер Волинської єпархії УПЦ КП прот. Микола Цап наголосив на важливості створення таких виставок у духовному житті суспільства. Завідувач Музею волинської ікони Тетяна Єлісєєва розповіла про організацію виставки і подякувала дирекції Державного історико-культурного заповідника м.Острога за можливість представити пам'ятники іконопису Великої Волині. Науковий співробітник Музею волинської ікони  Людмила Карпюк провела цікаву і захоплюючу екскурсію по виставці 

Просмотров: 382 | Добавил: admin | Дата: 16.05.2017 | Комментарии (0)

Напередодні Міжнародного дня музеїв, 12 травня 2017 р. у Музеї волинської ікони відбулася презентація відреставрованих історичних документів, пам’яток іконопису та олійного живопису. Експонати були відреставровані у Національному науково-дослідному реставраційному центрі України та Національній академії образотворчого мистецтва і архітектури м. Київа, з якими багато років співпрацює Волинський краєзнавчий музей та Музей волинської ікони. Серед відреставрованих ікон – «Христос у потирі» 1737 р., «Свята Варвара», «Моління про чашу», «Святий Онуфрій» XVIII ст., «Святі Іоан і Марко» ХІХст.. На виставці вперше були представлені три документи на пергаменті, зокрема: «Альберт-Станіслав Радзивіл про реліквії в костелі єзуїтів в Олиці» 1644 р., «Про використання маєтків єзуїтів у Польщі Севастьяном Козеровським, деканом Олицької колегіати» 1752 р., «Про надання Олицькій колегіаті князем Карлом-Станіславом Радзивілом у довічне володіння землі Ямпольського і Колківського костелів» 1773 р. Надзвичайно цікавим експонатом є Градуал (1642 р. - рукописний літургійний музичний твір, який зберігся у фрагментах (три аркуші).Колекцію західноєвропейського живопису музею поповнив «Портрет Людвига Грохальського», написаний художником Глечарським у Польщі (ХІХ ст.)

Презентацію вела Тетяна Єлісєєва - завідувач Музею волинської ікони. З цікавими повідомленнями виступили Наталія Шевченко - провідний науковий співробітник наукового відділу хіміко-фізичних досліджень Національного науково-дослідного реставраційного центру України, Анатолій Силюк - директор Волинського краєзнавчого музею та Наталія Пушкар - головний хранитель Волинського краєзнавчого музею. Виступаючі рорзповіли про історію експонатів, співпарацю музеїв Волині з  Національним науково-дослідним реставраційним  центром України у справі реставрації та дослідження пам'яток сакрального мистецтва краю, поділились планами спільної роботи на майбутнє.  Людмила Карпюк - провідний науковий співробітник Музею волинської ікони представила відреставровані пам'ятки учасникам презентації.

 

Просмотров: 364 | Добавил: admin | Дата: 12.05.2017 | Комментарии (0)

7 травня вже втретє відбулося паломництво вірних Луцького екзархату Української Греко-Католицької Церкви до Холмської Чудотворної ікони Богородиці. Богослужіння  очолив екзарх Луцький владика Йосафат. Більше 300 віруючих з Луцька, Ковеля, Дубна та інших регіонів. Вперше у паломництві взяли участь члени молодіжної організації з Львівщини "Католицьке скаутство Європи". Під прекрасний спів церковного хору,  молилися біля Чудотворного образу і мали можливість прикластися до святині. Завершилося богослужіння молитвою, яку виконали всі присутні "Боже, Великий, Єдиний, нам Україну храни". Владика Йосафат подякував дирекції Волинського краєзнавчого музею і Музею волинської ікони за надану можливіть пошанувати священнийобраз і побажав усім  миру, добра і злагоди.

 Просмотров: 363 | Добавил: admin | Дата: 07.05.2017 | Комментарии (0)

Просмотров: 413 | Добавил: admin | Дата: 14.04.2017 | Комментарии (0)

До уваги відвідувачів!

16-17 квітня 2017 р. музей не працює.

Музей буде відкритий для відвідувачів у вихідний день (середа) -19 квітня.

Просмотров: 280 | Добавил: admin | Дата: 14.04.2017 | Комментарии (0)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

На страсному тижні, коли згадується Тайна Вечеря, страждання, розп'яття і поховання Ісуса Христа, музей презентував ікону "Христос у потирі" 1737 р. У презентації взяв участь протоієрей Валентин Марчук - голова просвітницького відділу Волинської єпархії УПЦ. Ікона "Христос у потирі"  є винятковим твором за своєю композиційною побудовою та алегоричним змістом. Волинський іконописець поєднав тему Євхаристії з символічними зображеннями, які розповідають про останні дні земного буття Ісуса Христа, його страждання і смерть: глек з мискою, півень, стовп, батіг, тростина, плат Вероніки, спис з губкою, копіє, цвяхи, терновий вінець, гральні кості та інш. Ікона має точну дату написання «Року Божого 1737 місяця марта дня 26" Після презентації ікона зайняла місце у постійній експозиції музею.


Просмотров: 343 | Добавил: admin | Дата: 12.04.2017 | Комментарии (0)

6 квітня у Музеї волинської ікони відкрилася виставка "Пасхальний сувенір від Анатолія Бойка". На відкритті виставки з вітальними словами виступили Роман Карпюк, заступник голови Волинської обласної ради, протоієрей Валентин Марчук, голова єпархіального просвітницького відділу Волинської єпархії УПЦ. Директор Волинського краєзнавчого музею Анатолій Силюк познайомив присутніх з творчим шляхом Анатолія Бойка. Куратор виставки, молодший науковий співробітник Музею волинської ікони Ірина Москалюк представила виставкову експозицію. Першими відвідувачами стали студенти Луцького училища будівництва і архітектури та Академії рекрееаційних технологій і права. Надзвичайно цікавим був діалог Анатолія Бойка з гостями. Він поділився деякими секретами своєї творчості, розповівши, що займається декоруванням курячих, індичих, качиних, гусячих, перепелиних та страусиних яєць, використовуючи замість воску та фарб – метал. Спочатку яйце видуває, миє, просушує. Потім обковує яйця міддю, латунню, алюмінієм і сріблом у техніці філіграні і вирізає все зайве. Ювелірні роботи виконує бор-машиною або алмазним буром. Для оздоблення яєць використовує перламутр, онікс, бурштин, малахіт, агат, оксидіан, бірюзу та яшму. Залежно від складності проекту на виготовлення сувеніру йде від кількох днів до місяця. Ескізів майстер не робить, хоча вже на початках кожної роботи має бачення кінцевого результату. У колекції Анатолія Бойка близько трьох сотень експонатів. Виставки робіт майстра проходили у Києві, Луцьку, Ковелі, Шепетівці, Хмельницькому, Коломиї, Мелітополі.

Просмотров: 325 | Добавил: admin | Дата: 07.04.2017 | Комментарии (0)

 

До уваги відвідувачів!
З 1 квітня у Музею волинської ікони за наказом директора встановлена нова вартість оплати за відвідування експозиції та виставок:
1. Вхідна плата:
для учнів і студентів - 10 грн.
для дорослих - 20 грн.
2. Екскурсійне забезпечення (група до 30 чол.):
для учнів і студентів - 30 грн.
для дорослих - 60 грн.
3. Екскурсійне забезпечення (група до 10 чол.):
для учнів і студентів - 40 грн.
для дорослих - 75 грн.
 
 
 
Просмотров: 146 | Добавил: admin | Дата: 30.03.2017 | Комментарии (0)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Сонячний ранок весняного свята сорока мучеників був затьмарений сумною звісткою про відхід у вічність Владики Ніфонта. Велична духовна постать в історії православної церкви, істинний син землі Волинської, добрий пастир і мудрий духівник для багатьох. Музей волинської ікони тісно співпрацював і щиро дружив з цією непересічною Людиною. Перше знайомство музейних працівників із о. Ніфонтом, тоді настоятелем Свято-Троїцького храму у с.Рудка-Козинська відбулося ще у 80-их роках ХХ ст. Тоді до музею ним були передані ікони XVIII ст. «Богородиця Одигітрія», «Христос Вседержитель», «Новозавітна Трійця», що пилилися на горищі церкви. Як радів Владика, коли через багато років побачив ці образи вже відреставрованими у музеї. Митрополит Ніфонт освячував нове приміщення музею і Його благословення допомагало нам сумлінно працювати. Перші наукові конференції та експедиції відбувалися не без фінансової підтримки Владики. А скільки цінних пам’яток сакрального мистецтва поповнили збірку музею після експедицій по храмах краю, коли завдяки благословенним листам керуючого Волинською єпархією архієпископа Ніфонта, музейники потрапляли до храмів, досліджували їх, брали на облік цінні речі, а кращі з них передавалися до музею. Такого прикладу взаєморозуміння і підтримки церквою закладів культури не було ніде в Україні. Нам по-доброму заздрили наші колеги і з повагою відгукувалися про нашого Владику. У найважчі для музею часи Він підтримував словом і ділом такий особливий музей. У ті роки можна було чекати радикальних рішень щодо долі єдиного в Україні музею ікони: немає приміщення – не потрібен музей, все роздати по церквах. Але Владика зайняв мудру, виважену, далекоглядну і правильну позицію—збережені сакральні скарби Волинського краю мають бачити всі люди, вони повинні бути у музеї і слугувати духовному зростанню суспільства. Вже тоді непоодинокими були випадки, коли священики з районів привозили прямо до музею поруйновані ікони, пояснюючи, що мають «указ» Владики про таку передачу. Владика став ініціатором відновлення традиції хресних ходів до Холмської Чудотворної ікони Богородиці. Він особисто брав у них участь, своєю присутністю надихав прочан на щирі молитви і щедрі пожертви на реставрацію волинських святинь. Ми завжди були раді бачити Владику на виставках і конференціях, презентаціях і тематичних заходах. Ніколи Він не приходив з порожніми руками. На таких урочистостях музею були подаровані більше двадцяти стародруків, плащаниця, скатертини і килим ручної роботи волинських майстринь. Останнім дарунком стала колекція з більш як сотні сувенірних пасхальних яєць. Ми дорожимо гостинцями, які привозив зі Святої землі «дєдушка» - так сам себе називав Владика у приватних зустрічах з працівниками музею. Завдяки Його особистим старанням Волинь має унікальні книги, факсимільні видання - Пересопницьке Євангеліє, Луцькі Євангеліє і Псалтир, з якими можна ознайомитися у Музеї волинської ікони. Життя переконує у вірності твердження про те, що добро твориться добрими людьми і тримається завдяки їх сумлінню, твердості духу, принциповості. Авторитет Владики Ніфонта був незаперечним для всіх. Він умів навчити, розрадити, допомогти кожному. Його тепла посмішка вселяла віру і надію на краще. Нам невимовно жаль від такої непоправної втрати… Вічна память…

Просмотров: 171 | Добавил: admin | Дата: 22.03.2017 | Комментарии (0)

У Музеї волинської ікони нові надходження. Лучанин Валерій Кучумов передав музею видання ХІХ ст.: Молитвослов з гравюрами та маргіналіями, Санкт-Петербург, 1887 р.; неповні екземпляри Нового Заповіту та Псалтиря, Санкт-Петербург, Синодальна друкарня.

 

С

Просмотров: 185 | Добавил: admin | Дата: 15.03.2017 | Комментарии (0)

« 1 2 3 4 5 6 7 ... 22 23 »


Copyright MyCorp © 2018