Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входа

Логін:
Пароль:

Поиск

Календар

«  Травень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031


 

Музей волинської ікони

 

Мій профіль | Реєстрація | Вхід
» Архів новин
Додати новину

До уваги відвідувачів!

7 січня 2018 р. музей не працює

8 січня 2018 р. музей працює з 10.00 до 15.00

Просмотров: 96 | Добавил: admin | Дата: 04.01.2018 | Комментарии (0)

Просмотров: 113 | Добавил: admin | Дата: 29.12.2017 | Комментарии (0)

До уваги відвідувачів!

31 січня 2017 р. музей працює з 10.00 до 15.00

1 січня 2018 р. музей не працює

Просмотров: 106 | Добавил: admin | Дата: 29.12.2017 | Комментарии (0)

 

Різдво Христове

ХІХ ст.

Бісер, аплікація

 

Тема Різдва Христового у мистецтві займає досить помітне місце. Навряд чи можна уявити собі подію, яка могла б бути більш багатим джерелом натхнення, ніж подія Різдва Спасителя. З самих давніх часів і до наших днів Різдво відкриває у простих людей самі світлі, самі добрі почуття, а в митців – потребу творити, поширюючи у часі і просторі радість від пришестя у наш світ Господа Ісуса Христа. І ця робота з фондів Волинського краєзнавчого музею не є виключенням. Вона виконана у техніках вишивки бісером та аплікації. У центрі образу в кам’яній печері у білих пеленах маленький Ісус лежить у яслах і благословляє. Зліва − Пресвята Діва, навколішки, у червоно-синіх одежах, блакитному платі із молитовно складеними руками з материнською ніжністю споглядає на свого Сина. Богородиця зображена у вигляді молодої жінки з класичними правильними рисами обличчя із покірним, дещо замисленим виразом. Справа над Богонемовлям благоговійно схилився, припавши на одне коліно, Йосип. Із особливим трепетом дивляться на Дитя двоє пастухів, за якими видніється пейзаж із дорогою до міста. Зігріваючи своїм диханням Новонародженого, над ним схилилися тварини: віслюк та віл.

Сама композиція нагадує сакральні картини італійських митців XV-XVIст., в яких відтворюється євангельська оповідь про народження Христа для тих, хто не вмів читати. Помічаємо ознаки натуралізму, спробу підкреслити в цій історії характерне для людського життя. Головними почуттями, якими майстер наповнив свою роботу є тріумф і радість. Слід відзначити, що надзвичайно кропітка робота вишивки бісером картини відзначається і вдало підібраними відтінками кольорів. Кожен із них відкривається у трьох барвах, що надає особливого вишуканого звучання усьому образу.

 

Просмотров: 65 | Добавил: admin | Дата: 26.12.2017 | Комментарии (0)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  

Святий Миколай

XVIII cт.

Дерево. левкас, темпера, золочення

Походить з Свято-Дмитрівської церкви с. Журавники горохівського району

Експонується у Музеї волинської ікони

 

       

Миколай Мирлікійський (Миколай Чудотворець, Миколай Угодник) є найшанованішим святим у християнському світі. Причини особливого пошанування цього святого у багатогранності його служіння і готовності завжди прийти на допомогу. Він – пастир, опора Церкви, борець з єрессю; покровитель володарів і князів, подорожуючих і мореплавців; захисник бідних і знедолених; заступник за всіх, хто потрапив у біду. Найраніше свідчення про пошанування угодника на теренах Волині зафіксовано в Іпатіївському літописі. У 1227 р. князь Данило Галицький приїздив до Миколаївського Жидичинського монастиря поблизу Луцька «поклонитися і помолитися святому Миколі». Цей же літопис пише про чудо врятування Луцька від нападу татар 1257 р. завдяки заступництву Святого. З того часу Св. Миколай фактично стає «офіційним покровителем» міста. На честь Святителя на Волині будувалися храми й монастирі, писались чисельні ікони, які за кількістю знаходяться на третьому місці після образів Богородиці і Спаса.

 На іконі  маляр зображує Святого Миколая у повен зріст у сфері земного буття на тлі блідо – голубого неба з легкими білими хмаринками. У нижній частині ікони написаний гористий пейзаж з долинами, деревами і кущами, будиночком та мурами міста.  Очевидно, це місто Мири в Лікії   (знаходилося поблизу сучасного турецького містечка Демре), де Миколай був правлячим архієреєм. Автор наповнює образ Святого духовною проникливістю і добротою. Спокій і мудрість – у погляді його очей. Сріблом лягають навколо лику хвилясте волосся та коротка пишна борода. Високе чоло покрите благородними зморшками.

За традиціями кінця XVII ... Читати дальше »

Просмотров: 80 | Добавил: admin | Дата: 19.12.2017 | Комментарии (0)

Сьогодні, напередодні дня Св. Миколая, до Музею волинської ікони завітали учні 6 класу Луцької спеціалізованої школи № 1. Під час екскурсії школярі оглянули ікони 16 - 18 ст. з образом Св. Миколая, дізналися про традицію його зображення у давньому малярстві, про його життя, пошанування в Україні.

 

А після цього, сформувавши дві команди,  діти прийняли  участь у веселій грі-квесті із запитаннями та  завданнями віднайти ікони  за фрагментами, складанням  пазлів з образом Святого. По завершенню гри всі учасники отримали заохочувальні призи.

 

Просмотров: 59 | Добавил: admin | Дата: 18.12.2017 | Комментарии (0)

17 грудня у Музеї волинської ікони побували військовослужбовці 14-ї окремої механізованої бригади з Володимира-Волинського. Ця поїздка відбулася з ініціативи штатного капелана ієрея Володимир - Волинської єпарії УПЦ КП Юрія Глови.

Завідувач музею Тетяна Єлісєєва провела військовим екскурсію по експозиції музею, а біля Чудотворного образу Холмської ікони Богородиці от. Юрій прочитав молитву під час якої військовослужбовці, ставши на коліна, помолились за мир в Україні.

Просмотров: 46 | Добавил: admin | Дата: 18.12.2017 | Комментарии (0)

14 грудня 2017 р. у Музеї волинської ікони відкрилася виставка «Сакральний живопис Володимира Жупанюка», яка презентує роботи автора з власної колекції, колекції Митрополита Луцького і Волинського УПЦ КП Михаїла та збірки Волинського краєзнавчого музею. Гостями музею були священнослужителі, члени товариства «Холмщина», працівники культури, митці, студенти, пошановувачі творчості луцького художника.

Понад 40 років Володимир Жупанюк працює в галузі образотворчого мистецтва. Майстерний графік, аквареліст, живописець-пейзажист, автор серії іконописних робіт має широке коло шанувальників. За останнє десятиліття Володимир Жупанюк створив серію робіт, присвячену сакральній тематиці. «Боремельський хрест», «Волинська Богоматір – покровителька землі Волинської», «Святий Миколай – покровитель Луцька», «Христос євхаристійний. Тайна вечеря» та ін. – не просто майстерно виконані живописні полотна, а твори, що наповнені духовними, історичними та культурними вимірами. В основі сюжетів лежать історичні події, легенди, перекази.

Володимир Жупанюк вперше презентував сакральну картину «Холмська Богородиця у подіях та фактах» (2017 р.), у якій традиція українського іконопису зображати чудодіяння, якими прославився образ, поєднана з написанням персоналій, пов’язаних з її історією.

На презентації виступив голова благодійного фонду «Рідна Волинь», який висловив своє захоплення творчістю художника та пообіцяв, що по завершенню роботи виставки, фонд виділить кошти на придбання картини «Холмська Богородиця у подіях та фактах» до збірки Музею волинської ікони.

Щирими і емоційними були виступи доньки та онучки Надії Горлицької. Священики УПЦ, УПЦ КП та УГКЦ у своїх виступах відзначили особливий духовний зміст робіт В. Жупанюка.

Про співпрацю художника з Волинським краєзнавчим музеєм говорила у своєму виступі заступник директора з наукової роботи Євгенія Ковальчук.

                                     
Першу екскурсію по виставці провів автор картин В. Жупанюк. Її з інтересом оглянули студенти Луцького вищого професійного училища будівництва та архітектури та гості музею.
Не дивлячись на форсмажорні обставини (відсутність світла) дійство пройшло у теплій, сердечній та доброзичливій атмосфері.

Просмотров: 104 | Добавил: admin | Дата: 17.12.2017 | Комментарии (0)

3 грудня 2017 року до музею прибули паломники з Львівщини. Більше п'ятидесяти  членів молитовної спільноти "Новий Єрусалим", яка діє при церкві Архістратига Михаїла монастиря студитів,  вперше мали можливість пошанувати Чудотворну Холмську ікону Богородиці. Настоятель о. Василій (Захарусь) відслужив урочистий молебень, який супроводжувався прекрасними піснеспіваами на честь Богородиці. 

Гості зі Львова принесли до музею  ікону Богородиці Одигітрії, яка завжди супроводжує їх у подорожах по святих місцях. Паломники з великим інтересом слухали розповідь по Холмську ікону Богородиці, а також оглянули експозицію музею, пізнаючи прекрасний світ  волинського іконопису XVI-XVIII ст.

Просмотров: 67 | Добавил: admin | Дата: 04.12.2017 | Комментарии (0)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Архістратиг Михаїл

Кінець XVII cт.

 Походить з церкви Різдва Богородиці с. Видерта Камінь-Каширського району

 

 

 

21 листопада християнська церква відзначає «Собор св. Архістратига Михаїла й інших безплотних сил». Архістратиг Михаїл – покровитель воїнів, які борються за правду, захисник християн від видимих і невидимих ворогів. Його ім’я перекладається з давньоєврейської – «Хто, як Бог?», саме з таким кличем виступив архістратиг до бунтівних ангелів в оборону Єдиного Бога, обстоюючи Його божественне верховенство. У часи Київської Русі він вважався покровителем князів і патроном міста Києва, тому онук Ярослава Мудрого збудував Михайлівський Золотоверхий собор.

Іконографія архангела Михаїла має давнє походження в Україні. Його образ зображували на княжих печатках XII — XIII ст. на повний зріст зі списом у правій руці. Згодом він постає на гербі Києва. Різні суспільні верстви по-різному сприймали його образ. На прапорах запорізьких козаків він був символом перемоги, на княжих гербах — християнським патроном, у народній уяві — благодійним заступником.

Згідно з візантійським каноном, архангела Михаїла зображували з мірилом та зерцалом (прозора сфера в руках ангела, символ передбачення, що наданий архангелу Богом) у руках, або ж у військовому обладунку зі списом чи мечем, як відтворення зброї римського полководця. Саме таким постав на іконі кінця ХVІІ ст. невідомого волинського майстра Архангел. Маляр представляє типовий для ХVІІ – початку ХVІІІ століть зразок його іконографії: юний, сповнений сил воїн у лицарському обладунку з розгорнутими крилами, у піднятій правиці – меч, у лівій руці – сфера. У постаті Михаїла органічно зливаються юність і героїка, реальність і божественне начало. Його лик, осяяний легкою посмішкою, позбавлений рис войовничості, це швидше уособлення ідеальної краси і доброти.

 

Просмотров: 110 | Добавил: admin | Дата: 21.11.2017 | Комментарии (0)

« 1 2 3 4 5 ... 22 23 »


Copyright MyCorp © 2018