Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входа

Логін:
Пароль:

Поиск

Календар

«  Травень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031


 

Музей волинської ікони

 

Мій профіль | Реєстрація | Вхід
» Архів новин
Додати новину

23квітня 2013 року у Музеї волинської ікони відбулася презентація книги-альбому «Музей волинської ікони». Книга-альбом «Музей волинської ікони» накладом у тисячу примірників вийшла друком у грудні 2012 року на замовлення Державного комітету телебачення і радіомовлення України за програмою «Українська книга» 2012 року. Видавець і виготовлювач видавничий дім "АДЕФ-Україна". Мета цього видання – ввести у науковий обіг зразки темперного і олійного іконопису, деревяної церковної різьби і скульптури високого мистецького рівня, які демонструються у експозиції і зберігаються у фондосховищах музею, доповнити недосліджені сторінки національної культури і познайомити широке коло читачів з багатою духовною спадщиною Волині.
У презентації взяли участь  голова Волинської обласної ради Володимир Войтович, заступник голови Волинської облдержадміністрації Олександр Курилюк, митрополит Волинський і Луцький УПЦ Ніфонт, митрополит Луцький і Волинський УПЦ КП Михаїл, виконавчий директор  видавничого дому "Адеф-Україна" Алла Істоміна, представники закладів культури, освіти, творчої і  наукової інтелігенції м. Луцька. Вів презентацію директор Волинського краєзнавчого музею Анатолій Силюк. Виступаючі зазначали роль  Музею волинської ікони у збереженні, реставрації і дослідженні сакрального мистецтва ,  наголошували на важливості видання книги для популяризації духовної спадщини Волині не лише в  Україні, але й за кордоном. Виконавчий директор видавничого дому "Адеф-Україна" Алла Істоміна розповіла про роботу над книгою, про особливості її дизайну.
Митрополит Волинський і Луцький УПЦ Ніфонт зробив Музею волинської ікони подарунок – факсимільне видання Луцького Євангелія.
Звертаючись із словами вдячності до працівників Музею волинської ікони, митрополит Луцький і Волинський УПЦ КП Михаїл вручив директору Волинського краєзнавчого музею, структурним підрозділом якого є Музей Волинської ікони нагороду УПЦ КП – орден святого рівноапостольного князя Володимира ІІІ ступеня. 
У свою чергу працівники музею зробили подарунок для  Волинської православної богословської академії УПЦ КП та Волинської духовної семінарії УПЦ. Обидва духовні навчальні заклади отримали по примірнику книги-альбому «Музей волинської ікони». Книги-альбоми були передані і до бібліотек міста Луцька. 
Під час презентації лунали і духовні піснеспіви у виконанні кліросного хору Свято-Троїцького кафедрального собору УПЦ КП Луцька «Богоспів» під керівництвом протоієрея Юрія Хлопецького.

Просмотров: 414 | Добавил: admin | Дата: 25.04.2013 | Комментарии (2)

22 квітня 2013 р. у Музеї волинської ікони відбулася  презентація книги "Страсті Христові". Вперше у Луцьку – оригінальна за задумом і художнім виконанням кована книга, яка претендує на представлення у Книзі рекордів України. Автором сучасної кованої книги є львівський митець Роман Андрійовський. Книга – це його дипломна робота і спільний проект з кафедрою графіки та дизайну друкованої продукції Української академії друкарства (завідувач кафедри Володимир Стасенко, керівник проекту – Петро Преведа). Роман Андрійовький та кандидат історичних наук, доцент кафедри графіки та дизайну друкованої продукції Ураїнської академії друкарства Світлана Зінченко розповіли, як виник задум створення кованої книги на тему Страстей Христових і  втілення проекту в життя. У сюжет книги покладено Хресну дорогу Ісуса Христа на Голгофу, яка проілюстрована сімома із чотирнадцяти стацій (зупинок). Кожна із сторінок зображує стацію Хресної дороги та супроводжується на звороті текстом, витравленим у металі. Сторінки книги, накладаючись одна на одну, відтворюють картину страстей Божого Сина. Робота над книгою тривала 1,5 року. Спочатку сторінки робили з пластиліну, потім переносили на прозоре скло, і лише потім «перетворювали» на вічний метал. При створенні книги були використані латунь, мідь, сталь, різні сплави. Книга складається з литих і кованих частин, її вага сягає близько 50 кілограмів. Виступаючі на презентації директор Волинського краєзнавчого музею Анатолій Силюк, секретар Луцької міської ради Григорій Пустовіт, ректор Волинської духовної семінарії УПЦ Рустік Капауз відмітили високий мистецький рівень кованої книги,  оригінальність задуму, художню образність та  емоційність втілення Страстей Христових у металі.  Особливий інтерес книга викликала уприсутніх на презентації  студентів відділення художніх ремесел Луцького вищого професійного училища будівництва та архітектури як приклад творчої роботи.
Просмотров: 376 | Добавил: admin | Дата: 25.04.2013 | Комментарии (0)

Нещодавно у Музеї волинської ікони своє вміння  вести екскурсію показали студенти Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки. Вони навчаються на четвертому курсі історичного факультету по спеціальності  "Музейна справа та охорона пам'яток історії та культури", готуються стати музейниками, тому знання експозиції, володіння матеріалом і уміння подати його відвідувачам музею у цікавій і доступній формі  їм вкрай необхідно для майбутньої професії.
Просмотров: 316 | Добавил: admin | Дата: 12.04.2013 | Комментарии (0)

Днями колекція Музею волинської ікони поповнилася новими експонатами. 9 квітня на урочистому відкритті виставки "Народна ікона XVII-XIXст." Митрополит Волинський і Луцький Ніфонт передав до музею плащаницю роботи провінційного іконописця початку ХХст.  Образ Ісуса Христа виконаний олійними фарбами на полотні і нашитий на оксамит, традиційний текст і орнамент по периметру плащаниці нанесений срублом безпосередньо на оксамит. Стан пам'ятки вимагає консерваційних і реставраційних заходів. Та згодом, після проведення  необхідних  робіт, вона буде виставлятися у музеї.
 
 Жителем с.П'ятидні Володимир-Волинського району Волинської області Іваном Володимировичем Герусом до Музею волинської ікони були передані дві літографії (Німеччина) "Розп'яття" та "Молитва до ангела-хранителя". За сімейним переказом  вони врятували життя солдата (Володимира Геруса) у бою під час ІІ світової війни, тому пошановувалися у родинному колі.
Просмотров: 376 | Добавил: ikona | Дата: 11.04.2013 | Комментарии (0)

9 квітня 2013 р. у Музеї волинської ікони  відкрилася виставка «Народна ікона XVII- ХІХ ст.». Цей мистецький проект розпочав низку заходів Волинського краєзнавчого музею по відзначенню 1025- річчя хрещення Київської Русі. На виставці представлені 52 експонати з фондів Музею волинської ікони. Серед них – 17 храмових ікон волинської школи іконопису XVII- XVIIІ ст., виконаних традиційно темперними фарбами на дерев’яній основі. Вперше на виставці демонструються хатні ікони XVIIІ- ХІХ ст.
Народна ікона завжди уособлювала багатий образний світ, етичні ідеали, гуманізм і демократичність, своєрідність естетичних запитів нашого народу — того, що робить мистецьку спадщину України оригінальною і неповторною. Народний іконопис  був виразником національної свідомості народу. Саме у народній іконі у межах канонічної іконографії з'явилися паростки сприйняття образу людини з усіма її турботами, сповненої радістю і драматизмом. Особливою шаною і пієтетом сповнені ікони Ісуса Христа і Богородиці. Їхні образи народні маляри наділяли зворушливою поетичною одухотвореністю, ліричним настроєм. Вони наслідували традиційну іконографію й одночасно подавали власну інтерпретацію творів. Це виявлялося у типажі й духовній наповненості образів Спасителя і Богоматері, що випромінювали земну привабливість, теплоту та милосердя. До пантеону улюблених святих в Україні належали Параскева П'ятниця, Миколай Чудотворець, Юрій Змієборець, Великомучениця Варвара, цілитель Пантелеймон, Архістратиг Михаїл, образи яких найчастіше втілювалися народними іконописцями. Хатні ікони або образи′ (термін, що набув більшого поширення у народі), стали невід'ємним і органічним компонентом оздоблення інтер'єру української хати. Малюнок виконувався олійними фарбами прямо по дошці, без попередньої ґрунтування. Улюбленим прийомом декорування середника ставали різноманітні букети, квіти, рослинний орнамент. Осередками малювання таких ікон були окремі села, міста, монастирі. Малювали ікони на замовлення або на продаж. Збували образи на ярмарках і церковних відпустах, на храмових святах. Характерною рисою народних ікон була наївна щирість і безпосередність у змалюванні образів шанованих святих. На початку XX ст. народний іконопис поступово занепадає. Ярмарки і крамниці заполонили образи, виготовлені поліграфічним способом. Друковані образи приваблювали новизною зображення, формували нові смаки і витісняли твори народних майстрів, які не витримували конкуренції з машинною продукцією. Але впродовж століть народні ікони зберігались, передавались із покоління у покоління як родинні реліквії і зразки самобутнього народного мистецтва.
 Відкриття виставки пройшло у піднесеній атмосфері, яку доповнював прекрасний спів хору учнів Волинської духовної семінарії під керівництвом о. Петра Муляра. До музею завітало багато зацікавлених, залюблених у народне мистецтво людей. Виставку відкрив директор Волинського краєзнавчого музею Анатолій Силюк. Запрошені на відкриття виставки Митрополит Волинський і Луцький Ніфонт, голова Волинської обласної  держадміністрації Борис Клімчук, секретар Луцько-Волинської єпархії УПЦ КП протоієрей Микола Цап звернулися до присутніх з вітальним словом, наголосивши на унікальності експозиції. Митрополит Ніфонт передав плащаницю поч. ХХст. , яка поповнила колекцію Музею волинської ікони. Першу екскурсію по експозиції виставки провела завідувач Музею волинської ікони Тетяна Єлісєєва. 
Просмотров: 324 | Добавил: ikona | Дата: 11.04.2013 | Комментарии (0)

26 березня у рамках візиту на Волинь Музей волинської ікони відвідав Глава Української Греко-Католицької церкви Блаженіший Святослав (Шевчук). Його супроводжували Екзарх Луцький УГКЦ Йосафат та митрофорний протоієрей Роман Бегей. Блаженніший  Святослав ознайомився з експозицією музею, виставкою "Народний іконопис XVII - XIX cт." та відзначив високий мистецький рівень волинського іконопису. Помолившися перед Холмською Чудотворною іконою Богородиці Глава Української Греко-Католицької церкви зазначив, що повернення Чудотворного образу на межі двох тисячоліть є знаковим для віруючих християн та Української держави. Блаженніший  залишив запис у книзі відгуків  для почесних гостей з подякою працівникам музею за збереження духовних скарбів України.
Просмотров: 333 | Добавил: ikona | Дата: 26.03.2013 | Комментарии (0)

 Оригінал Холмської Чудотворної ікони Богородиці, як і завжди, у Музеї волинської ікони!
 
 У засобах масової інформації (Телеканал Рівне 1, всеукраїнська газета "Вісник, інтернет-видання") з'явилися недостовірні дані про  те, що Холмську Чудотворну ікону Богородиці  вивезли з Музею волинської ікони  до храму Свято-Софійської парафії по вул.Ювілейній, 1, в м.Рівне, де вона перебувала з 2  по 10 березня. Згідно Договору від 15 вересня 2000 року на  передання Холмської Чудотворної ікони Богородиці Надією Горлицькою Волинському краєзнавчому музею, ікона повинна довічно зберігатися лише у м. Луцьку без права вивезення за межі музею. Отже, оригінал Холмської Чудотворної ікони Богородиці ніколи з моменту передачі не полишав стін Музею волинської ікони. Попередня інформація у мас-медіа про перебування оригіналу ікони у Дубно, Чернівцях, Дніпропетровську, Тернополі, Рівному не є правдивою! Для поклоніння віруючих у храмах перелічених міст України виставлялася копія Чудотворного образу,яка була виготовлена для храму Холмської Чудотворної ікони Богородиці УПЦ КП у Луцьку. У 2009 році, за згодою Музею волинської ікони, у копію була поміщена часточка деревини з оригіналу.
 Оригінал Холмської Чудотворної ікони Богородиці  постійно знаходиться у окремому залі Музею волинської ікони відкритий для поклоніння і огляду у дні роботи музею.  
 Двічі у рік оригінал ікони у спеціальному кіоті виставляється для пошанування великою кількістю віруючих, що приходять хресним ходом до Музею волинської ікони, де відбуваються урочисті богослужіння. 
Просмотров: 276 | Добавил: ikona | Дата: 15.03.2013 | Комментарии (0)

28 лютого у Національному заповіднику «Софія Київська» відбулася презентація книги-альбому «Музей волинської ікони», виданої за програмою «Українська книга» у 2012 р., у співпраці з Волинським краєзнавчим музеєм та видавництвом «АДЕФ-Україна». У альбомі вперше представлена колекція сакрального мистецтва  Музею волинської ікони з докладним описом  більше ста кращих експонатів, багато з яких публікується вперше. Альбом має 400 сторінок та 211 ілюстрацій, виданий української і англійською мовами. В оформленні книги використані орнаментальні мотиви тла волинських ікон.
Розділи альбому присвячені історії формування колекції Музею волинської ікони, Чудотворній Холмській іконі Богородиці, волинському іконопису XVI—XVIII століть, релігійному живопису західноєвропейської традиції XVIII — XIX століть, декоративній різьбі і скульптурі XVII — початку XIX століть. Список авторів — солідний: Людмила Міляєва — дійсний член Академії мистецтв України, доктор мистецтвознавства, професор Національної Академії образотворчого мистецтва і архітектури, заслужений діяч мистецтв України, Володимир Александрович — доктор історичних наук, провідний науковий співробітник Інституту українознавства імені І.Крип’якевича НАН України, професор Варшавського університету, Євгенія Ковальчук — кандидат історичних наук, заступник директора з наукової роботи Волинського краєзнавчого музею, Анатолій Силюк - директор Волинського краєзнавчого музею, Тетяна Єлісєєва — завідувач Музею волинської ікони, Світлана Василевська, Ангеліна Вигоднік, Людмила Карпюк — провідні наукові співробітники Музею волинської ікони.
У презентації книги взяли участь представники творчої, наукової, політичної еліти України. Серед гостей були присутні: екс-Президент України Леонід Кучма, голова Синодального відділу УПЦ «Місія Церква і культура» ігуменія Серафима (Шевчик), перший заступник Голови державного комітету телебачення і радіомовлення України А. Мураховський, Директор Інституту археології НАН України П. Толочко, директор "Видавничого дому АДЕФ-Україна" І.Шпак та інші. Делегацію від Волині представляли Митрополит Волинський і Луцький УПЦ Ніфонт, митрополит Луцький і Волинський УПЦ КП Михаїл, представники музейної, наукової та мистецької сфери. Очолив делегацію заступник голови обласної державної адміністрації Олександр Курилюк.  Екс-Президент України Л. Кучма у своєму виступі зазначив, що презентація книги-альбому є святом не тільки Волинської землі, але й усієї України і подякував усім, хто долучився до створення цієї книги. Академік П. Толочко підкреслив значення Музею волинської ікони у збереженні церковного мистецтва і відзначив, що відкриття Холмської Чудотворної ікони Богородиці є епохальною подією.  Про роль Музею волинської ікони у дослідженні і популяризації волинського іконопису говорила доктор мистецтвознавства Л. Міляєва. Митрополит Луцький і Волинський Ніфонт та Митрополит Волинський і Луцький Михаїл наголосили на важливості співпраці церкви і музею у збереженні нашої духовної спадщини і її ролі у вихованні підростаючого покоління. Заступник голови Волинської облдержадміністрації О. Курилюк зазначив, що книга популяризує колекцію, переважна більшість пам'яток якої  досі були невідомими, а її презентація для широкого і наукового загалу стала одним з найважливіших відкриттів давнього українського мистецтва упродовж останніх двох десятиліть. Виступаючі на презентації відзначали, що книга, видана на високому поліграфічному рівні,чудово  популяризує унікальну колекцію музею. Презентація пройшла у теплій дружній атмосфері спілкування однодумців: музейників, видавців, істориків, мистецтвознавців, релігійних діячів, чиновників, поціновувачів українського мистецтва. Прекрасним супроводом заходу став виступ хору храму Всіх святих землі Волинської "Волинські дзвони". На початку презентації прозвучав вірш-молитва у виконанні Тетяни Донець, яка написала його у 13 років під враженням від Холмської Чудотворної ікони Богородиці під час екскурсії у Музеї волинської ікони.

Просмотров: 361 | Добавил: ikona | Дата: 01.03.2013 | Комментарии (0)

Збірка Музею волинської ікони постійно поповнюється. З 90-их років ХХ ст. одним із важливих шляхів надходження експонатів стала передача Службою безпеки України у Волинській області і Волинськими митницями пам’яток сакрального мистецтва, які були вилучені під час спроб їх нелегального вивезення за кордон. Нещодавно до музею передані п'ять ікон кінця XVIII-ХІХст. Виявлені під час митного контролю у потязі, який слідував у Європу,були конфісковані і певний час зберігалися на митниці. Тепер вони поповнили колекцію пізньої російської ікони у музеї. Це так звані хатні ікони, написані на дереві по левкасу темперними і олійними фарбами. Серед них цінні ікони "Свята Варвара", "Преображення Господнє" та "Богородиця Угамуй мій смуток".
Просмотров: 247 | Добавил: ikona | Дата: 19.02.2013 | Комментарии (0)

6 лютого Музей волинської ікони у складі поважної делегації відвідав архибіскуп Люблінської митрополії Станіслав Будзік. З великим інтересом оглянувши експозицію музею, він подякував за можливість молитися перед Холмською Чудотворною іконою Богородиці і залишив у книзі відгуків щирі слова захоплення "красою волинських ікон, що свідчить про багатство місцевої культури" і висловив побажання,  щоб "волинська земля, будучи місцем співіснування культур і релігій, стала місцем діалогу, відкриття і побудови майбутнього на християнських фундаментах".
Просмотров: 265 | Добавил: ikona | Дата: 07.02.2013 | Комментарии (0)

« 1 2 ... 17 18 19 20 21 22 23 »


Copyright MyCorp © 2018